KLUBOVÝ ZPRAVODAJ - ROČNÍK 1


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ročník 1, číslo 1:

Editorial
Úvodní sloupek - Slovo předsedy
Stanovy a ř ády klubu (viz. stanovy)
Standard plemene (viz. standard)
Seznam členů klubu
První klubová akce
Soutěž chovatelů
Výstavy
Inzerce


Ročník 1, číslo 2:


Okénko výboru
Výchova Cane Corso
První setkání klubu Cane Corso
Péče o Cane Corso. Co s ním, když ho přivezeme domů
Zdravotní problémy
Bojová plemena??? (Stanovisko ČMKU k problematice se závadným chováním psů)
Plánované výstavy klubu
Výstavy v roce 2001
Seznam krycích psů a fen v majetku členů klubu
Historie chovu Cane Corso v Čechách
Srdeční úvaha začínající chovatelky
Shrnutí výstavní sezóny 2000
Zahraniční výstavy očima paní Šárky Bajerové (Miláno a Poznaň)


První setkání klubu Cane Corso
Daniela Zemanová

Poslední srpnový týden se členové nového klubu Cane Corso a jeho příznivci poprvé sešli v krásném prostředí Holanských rybníků nedaleko České Lípy, aby zde strávili víkend věnovaný tomuto vzácnému plemeni. Setkání se zúčastnili i hosté z Itálie a Polska. Jako poradce chovu byl pozván pan Christian Cremaschi, majitel jedné z neúspěšnějších chovatelských stanic v Itálii Il Parco del Po.

Účastníci se začali sjíždět již v pátek v podvečer. Velká většina však přijela až v sobotu dopoledne, kdy byl připraven svod dorostu a bonitace. Psi posuzoval mezinárodní rozhodčí pan Miroslav Václavík. Mladí psi a fenky byli všichni v dobré kondici. Každý pes byl jednotlivě veřejně zhodnocen, aby si všichni mohli podle zmíněných vad a předností utvořit představu, jak by asi měl správný Caník vypadat.

Odpoledne, kdy se počet účastníků snížil pokračoval program neoficiální klubovou výstavou. Ta měla být pro mnohé příležitostí vyzkoušet si jak to asi na opravdové výstavě vypadá. Pejsci zvládli předvádění v kruhu bez větších potíží, přestože mnozí z nich stáli před tolika ostatními psi a lidmi poprvé.

Pozdní odpoledne patřilo volné zábavě. Pejskové si hráli a brodili se v rybníce. Páníčkové, pro které byla voda poněkud studená, dali přednost posezení v místní restauraci a při skleničce si vyměňovali své chovatelské zkušenosti. Sedánek se tak protáhl do pozdních nočních hodin.

V neděli ráno namasírovali všichni svým svěřencům svaly a v 10:00 začalo sportovní klání. Soutěžilo se v několika sportovních disciplínách, které byly sestaveny tak, aby i ti nejmenší měli šanci uspět a odnést si některou z velice chutných a voňavých cen.

Seznam soutěžních disciplín:
- soutěží mladých vystavovatelů
- hledání páníčka
- aportování buřta
- opičí dráha
- plavání
- skok do výšky
- přetahování psů na laně
- weightpulling (tahání závaží)

V případě, že byste si chtěli článek přečíst celý, můžete si tento zpravodaj objednat u slečny Maříkové.

©2005 Lenka | e-mail | homepage | | | | Zákonem č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání (v posledním znění) je v České republice kupírování uší zakázáno | | | |