KLUBOVÝ ZPRAVODAJ - ROČNÍK 4


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ročník 4, číslo 1:

Editorial
Českomoravský klub Cane Corso je řádným členem ČMKU
Desirée
Nový standart CC v Itálii
CC z ČR v zahraničí
MZV Miláno
Termíny bonitace v roce 2003
Jak pečovat o březí fenu
Cane Corso - bestie?
Soutěž o TOP CC 2002
Inforamce o vyhodnocování DKK u CC v ČR
Plán mezinárodních a národních výstav 2003-2004
Jak to vidím já, Chicory Corso z Máchova kraje
Hugo a výcvik
Víkend s CC 2003 - příloha


Ročník 4, číslo 2:

Editorial
Prezentace chovatelské stanice z Máchova kraje
Služební zkoušky
TOP pes v roce 2002 z ČR
TOP fena v roce 2002 z ČR
MVP Ostrava
MVP Zagreb
Pár triků aneb jak připravit psa na výstavu
Pomoc opuštěným pejskům
Inzerce Eukanuba


Pár triků aneb jak připravit psa na výstavu

I u CC existuje několik triků, jak pejska připravit na výstavu, aby vypadal ještě o něco lépe. V první řadě by jste neměli zapomínat na ústní hygienu a pejskovi alespoň před výstavou pravidelněji čistit zuby. Naučí se tím lépe zuby ukazovat na výstavě. Kromě toho vždy vypadá lépe čistý chrup, než zanešený. Dále minimálně den před výstavou zkontrolujeme uši a pejskovi je pěkně umyjte. Kupírované ucho můžete také trochu přistřihnout nůžkami (myslím tím roztřepené chloupky v okolí boltce a na boltci). Pejskům očistěte jeho bříško v okolí přirození a přirození samotné. I tam můžete přistřihnout delší chloupky. Samozřejmě nezapomeňte na zadeček! I ten by měl být pěkně čisťounký. U kupírovaného ocásku vypadá velmi pěkně, když mu přistřihnete vyčnívající chloupky.

Důležitá rada! Před výstavou psa nekoupejte! Měl by roztřepenou srst, která zrovna v den výstavy bude ze psa nejvíce "lítat". Také se mohou po koupání objevit lupy. Raději ho pouze v den výstavy pořádně vytřete do starého ručníku - po srsti. Také můžete použít tělový olej, dát ho do rozprašovače a rozstříkat na pejska. Pak ho ručníkem uhladíte. Pejsek se bude po té nádherně lesknout. V neposlední řadě zkontrolujte oči a otřete všechny zaschlé oční sekrety.

Vidíte že i krátkosrsté plemeno vyžaduje výstavní přípravu, ale o Vašeho psa by jste se měli samozřejmě starat i v době, kdy na žádnou výstavu nejde!


Ročník 4, číslo 3:

Editorial
Bonitace Mladá Boleslav
Klubová výstava v Itálii
Víkend s CC Račice 2003
Výsledky klubové výstavy ČMKCC
Posudky vítězů klubové výstavy ČMKCC
Klubová výstava ČMKCC
Výsledky speciální výstavy ČMKCC
MVP Litoměřice
MVP České Budějovice
MVP Praha
TOP CC 2002
Dortmund, AMSTAF
Reklama Eagle Pack


Ročník 4, číslo 4:

Závody dle zkoušky ZOP
MVP Mladá Boleslav
Chovní psi
Nově uchovnění jedinci
NVP Brno
Jonesovo dětičky
Přehled výstav 2004
Setkání na cvičáku
Výstava Como-Erba Itálie Prosinec 2003
Evropská výstava 2003
MVP České Budějovice


VÝSTAVA COMO - ERBA ITÁLIE PROSINEC 2003
Moc jsme se chtěli podívat na caniky v Itálii, a proto jsme vyjeli na dvoudenní výstavu psů-jeden den klubová,druhý mezinárodní.Jeli jsme ve složení:4 lidi(Šárka, já,můj muž Zdeněk Coby řidič a Jana) + 5 psů( Chicora, Ozzy, Jones, Chilli a jedno mimino).Všichni naši miláčci byli v nákladním prostoru (až na naši Chichu,která se nacpala na zem hned dopředu k řadící páce a tím znemožňovala prakticky celou cestu řazení-ale byla u paničky, a naprosto spokojená a taky ovšem naprosto skroucená, což ji evidentně nevzrušovalo)

Zbytek psů se Choval naprosto slušně i když tam byli i dospělí psy, kteří by se mohli pěkně pomuchlat, ale jsou slušně vychovaní a tak se v mezích celkem respektují. Nejlépe to pojal Ozzin, který se rozhodl, že mu ani kousek cesty za naše státní hranice nesmí ujít (ještě nikdy přece v zahraničí nebyl) a celých 12 hodin jízdy si nelehl-SEDĚL!

Úsek kterého jsme se nejvíce báli a to hranice s Německem, jsme projeli naprosto bez problémů, jen na odmávnutí celníků. To jsme si oddechli, vždyt všude píší, jaké dělají němci na hranicích problémy s transportem psů přes jejich území.

Cesta byla v pohodě a tak jsme dorazili asi kolem 22 hod k príma paní Flóře, která chová asi milion psů a která nám všem připravila překvápko: senza italský salát, a potom těstoviny s omáčkou.
My jsme kolem půlnoci šli spát do auta (spát je ovšem slovo poněkud nadnesené) a Jana se Šárkou šli k Flóře na nocleh (opět spát je v uvozovkách). Asi kolem půl třetí ráno dorazila ještě Sandra z Německa a její přátelé, a v 5 ráno jsme vyráželi všichni společně na cestu, která měla ještě do Erby cca 300 km. Z toho vidíte, jak jsme se všichni vyspali do růžova, zvláště my „holky‘ jsme to doháněly silně make-upem.

Naštěstí Sandra už na místním výstavišti byla, tak jsme dorazili bez problémů na místo. Š árka nás šla zapsat ‚ musela se tam ovšem ještě dohadovat (a to přímo s ředitelem výstavy), že už máme zaplaceno-chtěli po ní asi o 80 euro navíc, že nejsme členy jejich zastřešující organizace SACC. Naštěstí v tom umí Šárka už chodit a tak to doslova uhádala, protože v propozicích na výstavu nic takového nebylo a navíc obrovská jazyková bariéra (já se svou hodně slabou němčinou a pár hodinami angličtiny-i když na ní stále pracuji, nevím, nevím)
Pak konečně začala výstava a s ní další překvápko: nikdo nesmí z haly ven, než úplně skončí celá výstava. Zdůrazňuji NIKDO tudíž ani psy! Pro ně tam byly jakési kočičí záchody (bedna s pilinami),což byl šok jak pro nás, tak hlavně pro naše miláčky. Po mnoho marných pokusech je přimět k vyvenčeni do této hrůzy (kdy po vstupu do bedýnky následoval prudký výskok, zhnusené otřepání všech čtyřech tlap a pohled: Jsi normální? Do toho? Nikdy!!) jsme jako správní češi našli vždy skulinu, když ochranka obrátila svůj zrak jinam a vyrazili bočními dveřmi ven, rychle psy vyvenčit a poté ‚ když už jsme byli lapeni (což bylo pokaždé-jsou tam zdatní členové ochranky,) dělat, že ale VŮBEC nerozumíme. Pokaždé nám to vyšlo!
.......
Pavla a Čikora

©2005 Lenka | e-mail | homepage | | | | Zákonem č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání (v posledním znění) je v České republice kupírování uší zakázáno | | | |